تبلیغات
زنان در صنعت ساخت - مطالب مرداد 1395
زنان,صنعت ساختمان,نقش زنان در صنعت ساخت
آیا مدیران زن سبکی مخصوص به خود دارند؟
جمعه 29 مرداد 1395 ساعت 10:16 | نوشته ‌شده به دست اعظم کریمی محمد آبادی | ( نظرات )
طرح این بحث که آیا زنان به‌عنوان رهبر یا مدیر تاثیر به‌خصوص یا ویژه‌ای بر نحوه کارکرد زیردستان خود دارند یا خیر، اغلب سبب ایجاد هیجان و التهاب می‌شود، حتی بدون در نظر گرفتن بازخوردها هم، در جهان کسب‌و‌کار مردسالار فعلی این موضوع همانند یک میدان حساس و بالقوه می‌ماند.
جنسیت یک مدیر یا رهبر تا چه حد بر نحوه‌ عملکرد او موثر است؟ پیش از اینکه به این موضوع بپردازیم، نباید فراموش کنیم که هر تلاشی برای تشریح رفتار انسان‌ها (که اساس آن بر جنسیت استوار باشد) در معرض خطر کلیشه‌سازی، ساده‌انگاری و تعمیم‌های غلط است.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) زنان یک کلیت واحد نیستند و باید مراقب باشیم وقتی در مورد آنها سخن می‌گوییم با توسل به یک استقرای ناقص ویژگی‌های یک دسته را به کل مجموعه سرایت ندهیم. از طرفی همیشه کلیشه‌هایی درمورد جنسیت‌ها وجود دارد، کلیشه‌هایی که اغلب مردسالارانه هستند و مجموعه‌ای از صفات را که نمودهای قدرت و قاطعیت هستند به مردان و دسته‌ای از صفات را که نمودهای ضعف و ظرافتند به زنان نسبت می‌دهند، در کنار این دو خطر، خطر ساده‌انگاری نیز هر تاملی را تهدید می‌کند. اینها سه خطری هستند که نباید فراموش کنیم.
نتایج برخی از تحقیقات و مشاهدات نشان می‌دهد که زنان در زمینه رهبری متفاوت با مردان عمل می‌کنند؛ هرچند که پژوهش‌های دیگری وجود دارند که این مدعا را نقض می‌کنند یا علت تفاوت‌ها را اموری موقتی می‌دانند؛ اما گروه اول بر برخی ویژگی‌ها به عنوان تفاوت‌های اساسی مدیران زن پای می‌فشرند. سه ویژگی بسیار مهمی که اغلب برای بیان وجه تمایز مدیران زن عنوان می‌شود، از این قرارند:
1- زنان در مقابل مردان تمایل بیشتری برای بررسی یک موضوع از چند منظر متفاوت دارند، آنها اغلب مسائل را از چند منظر بررسی می‌کنند سپس دست به اقدام می‌زنند، زنان همچنین نسبت به مردان توانایی بهتری برای تخیل در مورد دیدگاه دیگران در خصوص یک مساله دارند، به همین دلیل اغلب در تصمیم‌گیری‌ها کندتر عمل می‌کنند.
2- زنان نسبت به مردان درمورد نیازها و تمایلات زیردستان خود حساس‌تر هستند و همدلی بیشتری دارند.
3- زنان نسبت به مردان در ارتباطات خود با زیردستان شفاف‌تر عمل کرده و اطلاعات خود را به نحو فراگیرتری در اختیار آنها قرار می‌دهند.
اما متاسفانه هیچ شاهد تجربی متقنی برای اثبات ادعاهای فوق وجود ندارد؛ زیرا حجم نمونه در اغلب پژوهش‌ها بسیار کوچک بوده است. یک بررسی تجربی گسترده‌تر می‌تواند به نتایج شگفت‌انگیزی در عرصه مدیریت منجر شود، اگر سبک خاصی در رویکرد زنان و مردان به مدیریت وجود داشته باشد، با روشن شدن جزئیات این سبک، سازمان‌ها و موسسات قادر خواهند بود که به نحو خلاقانه‌تر و مولدتری دست به انتخاب مدیران خود بزنند و به اقتضای نیازهای خود از گستره استعدادهای مردان و زنان بهره ببرند. به این ترتیب یک موسسه ممکن است ترجیح دهد مدیران زن (یا مرد) بیشتری به خدمت خود درآورد تا تعهدات تازه‌ای را عملی کند.

یکی از معضل‌هایی که زنان به‌عنوان مدیر با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، اهمیت کمیت کار در کنار کیفیت آن است. هرچند که موضوع یادداشت حاضر این نیست، اما باید به این مطلب اشاره کنیم که اگر یک مدیر مرد ناچار است ساعت‌های متمادی در خصوص کیفیت کاری که قادر به انجام آن است، تامل کند، یک مدیر زن ناچار است در خصوص کمیت نیز تامل کند.
در تصویر متدوالی که در اجتماع از زن وجود دارد، زن، همسر و مادری فداکار است که بیش از هرچیز تمایل دارد مسوولیت‌های خانوادگی را به دوش بکشد، وجود این تصویر به تنهایی برای بروز شکاف در ارزیابی عملکرد مدیران زن و مرد کافی است (حتی اگر این ارزیابی از جانب خود آنان باشد). نباید فراموش کنیم که زنان دائما دچار نگرانی در خصوص زمان و کمیت هستند.
در یک نظر سنجی پژوهشی که در این زمینه و مشترکا بین فعالان کسب‌و‌کار و پژوهشگران آکادمیک صورت گرفته است، افراد به بررسی این پرسش پرداخته‌اند که تفاوت‌های زنان و مردان در حوزه مدیریت عمدتا در چه مسائلی بروز می‌یابد.
کلارا تنبی یکی از متخصصانی که مورد پرسش قرار گرفته است، به وجود تفاوت اذعان دارد و می‌گوید: تفاوت اصلی که به نظر من بین زنان و مردان وجود دارد این است که زنان اغلب صبورتر هستند، آنها بیشتر از مردان اصرار دارند که امور را با خوشرویی حل و فصل کنند.
سوزان چیپمن نیز که در این نظرسنجی مورد پرسش قرار گرفته است، تاکید می‌کند: این انتظار که زنانی که در موقعیت‌های ارشد مدیریتی هستند، ایده‌های کلیشه‌ای ما در مورد زنان را محقق می‌کنند، انتظاری ساده‌دلانه و بیهوده است؛ به خصوص که اغلب زنانی که به چنین موقعیت‌هایی می‌رسند عموما رفتار و شخصیتی نابهنجار دارند.
کاپی اسپوری، یک مدیر زن معتقد است، زنان توانایی بهتری در حل و فصل بحران‌ها نسبت به مردان دارند، وفاداری سازمانی بیشتری از خود نشان می‌دهند و برخلاف آنچه اغلب گفته می‌شود، به لحاظ احساسی اغلب به اندازه مردها متعادل هستند.
جو هاوارد، معتقد است، مردها و زن‌ها در مدیریت همچون طیف‌های متفاوت یک رنگ هستند و میان آنها تضاد یا تفاوت مشخصی وجود ندارد. جو اعتقاد دارد که در جهان کسب‌و‌کار مردسالار کنونی، زنانی که به‌عنوان رهبر انتخاب می‌شوند، صفاتی بیش از پیش نزدیک به هنجارهای مردانه از خود نشان می‌دهند و بنابراین هنوز نمی‌توان درخصوص ویژگی‌های اصلی رهبران یا مدیران زن اظهار نظر کرد.
هری توماس، به تعمیم‌های کلی و کلیشه‌هایی که در مورد زنان وجود دارد، اعتراض می‌کند و می‌گوید: تیپ‌سازی از شخیصت زنان به عنوان موجوداتی که طبیعتی حساس و ظریف دارند، به صورت طبیعی این تصور را در اذهان عمومی شکل می‌دهد که زنان برای رهبری مناسب نیستند.
برای اینکه از شر تبعیض خلاص شویم و منصفانه و دقیق افراد را بررسی کنیم، باید به هر زن همچون یک فرد مستقل نگاه کنیم، نه بخشی از یک کلیت فرضی.
جان کروفت معتقد است که ایده وجود تفاوت میان سبک رهبری و مدیریت زنان و مردان اساسا ایده باطلی است، وی استدلال می‌کند که مدیریت دانشی است در مورد افرادی که رهبری می‌شوند نه شخصی که رهبری می‌کند و کسانی که مشخصات فرد هدایت‌کننده را عامل شکل‌گیری سبک مدیریتی می‌دانند، این نکته را فراموش کرده‌اند. کروفت توصیه می‌کند که اگر می‌خواهیم تاثیر ویژگی جنسیت بر مدیریت را بررسی کنیم، باید بر جنسیت زیردستان تامل کنیم نه مدیران.
مارلیس کریچسکی، یک پژوهشگر مدیریت، به یک طبقه‌بندی جالب اشاره می‌کند: زمانی که درخصوص مدل‌های رفتاری مدیران زن و مرد تحقیق می‌کرد به آن دست یافته است، براساس این طبقه‌بندی افراد سه دسته هستند: کسانی که مطابق با مدل جنسیتی متعارفشان رفتار می‌کنند، کسانی که از نقش‌های مدل جنسیتی مقابلشان تقلید می‌کنند و دسته سوم کسانی که بیش از هرچیز با عبارت «طبیعت انسانی درهم پیوسته» قابل توصیف هستند، این افراد ویژگی‌های مثبتی را از هردو مدل جنسیتی در هم آمیخته‌اند و در معاشرت اجتماعی خود به کار می‌برند، این مساله ابدا ارتباطی به گرایش جنسی این افراد ندارد، بلکه به هویت اجتماعی آنها مربوط است. کریچلسکی معتقد است که موفق‌ترین مدیران، چه زن باشند و چه مرد، در دسته سوم قرار می‌گیرند؛ افرادی با تفکر پیچیده، که در عین حساسیت چابک و قاطع هستند.

نویسنده: جیم هسکت
مترجم:مژگان جعفری
منبع: HBS

مرتبط با: زنان شاغل ,


نحوه محاسبه بیمه و مالیات در صورت وضعیت های پروژه های عمرانی و غیر عمرانی
پنجشنبه 28 مرداد 1395 ساعت 11:11 | نوشته ‌شده به دست امیرحسین ستوده بیدختی | ( نظرات )
مالیات بر تمامی پیمانها چه مشاور و چه پیمانکار ( عمرانی و یا غیر عمرانی ) 5 درصد می باشد و بیمه به شرح ذیل محاسبه می گردد.

1-{ 6% ناخالص كاركرد بعنوان حق بیمه + 0/6%بعنوان حق بیمه بیكاری جمعا“ به میزان
6/6% ناخالص كاركرد  ( 1/6% سهم پیمانكار و 5% سهم كارفرما )}بنابر این بیمه پیمانکار در پیمان شامل مصالح  در طرحهای عمرانی    1.6 درصد
2-(7% یك نهم + 7% كل ناخالص كاركرد = حق بیمه قرارداد)پس بیمه پیمانکار در پیمان شامل مصالح در طرحهای غیر عمرانی 7.78  درصد
3-(15% یك نهم + 15% كل ناخالص كاركرد = حق بیمه قرارداد)بیمه پیمانکار در  پیمان بدون مصالح  همچنین پیمانهای مشاورین  16.67   درصد


بهینه سازی موقعیت تاورکرین ها درسایتهای ساخت و سازباادغام GISو BIM
دوشنبه 25 مرداد 1395 ساعت 08:50 | نوشته ‌شده به دست امیرحسین ستوده بیدختی | ( نظرات )
 مقاله بهینه سازی موقعیت تاورکرین ها درسایتهای ساخت و سازباادغام GISو BIM
مجتبی بنسبردی - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاداسلامی واحدیزد
احمدعلی فلاح - استادیار گروه عمران دانشگاه آزاداسلامی واحدمیبد
چکیده مقاله:
انواع بارهای گوناگون است گاهی اوقاع تاورکرین ها درمحیطهای کاری باهم تداخل دارند و بامحدودیت زمان هزینه و نیروی کار مواجه هستند شناسایی تعدادومحل مناسب جرثقیل ها مسئله مهمی است که درگیری بین تاوکرین ها را کاهش میدهد سیستم های اطلاعات جغرافیایی GIS انالیز تعدادزیادی ازداده های فضایی مورداستفاده درفرایند بهینه سازی موقعیت تاورکرین ها ا تسهیل می کنند علاوه براین یکپارچه سازی نتایج تجزیه و تحلیل GIS بامدل سه بعدی بصری به مدیران درتجسم درگیری تاوکرین ها درجزئیات بزرگ کمک می کند مدلسازی اطلاعات ساختمان BIM به مدیران کمک می کند که ازطریق یک مدل دیجیتالی ساخته شده تجسمی ازساختمان قبل ازپیاده سازی آن داشته باشند ازاین رو دراین مقاله مدل یکپارچه GIS-BIM برای شناسایی موقعیت های عملی تاورکرین ها شروع میشود روش ارایه شده حاضربراساس کارهای قبیل با استفاده ازنزدیکی هندسی و پوشش همه نیازها و تهیه نقاطی به عنوان معیارهای اصلی برای مکان یابی گروهی از تاور کرین ها است هنگامی که هندسه سایت های ساخت و ساز براساس ابزار BIMتولید میشود این مدل ترکیب منسابی ازتاورکرین ها را به منظور بهینه سازی محل شناسایی می کند خروجی مدل GIS شامل یک یا چندمنطقه عملی است که تمام نیازها را پوشش داده و نقاطی را تهیه می کند که به ابزار BIM مربوط میشود و مدلی سه بعدی برای تجسم مکان بهینه تاورکرین ها تولید می کند
مدل سازی اطلاعات ساختمان (IBIMA)
کلیدواژه‌ها:
بهینه سازی موقعیت ، تاورکرین ، GIS ، BIM ، مدل GIS 

مرتبط با:


کتاب های تخصصی مدل سازی اطلاعات ساختمان
یکشنبه 24 مرداد 1395 ساعت 03:23 | نوشته ‌شده به دست امیرحسین ستوده بیدختی | ( نظرات )
کتاب های تخصصی مدل سازی اطلاعات ساختمان

 دانلود کتاب های مدل سازی اطلاعات ساختمان Building Information modeling (BIM)
مدل سازی اطلاعات ساختمان تمارین حال حاضر و آیندهBuilding  Information  Modeling-BIM in Current and Future Practice


 

لینك دانلود

استادی در Autodesk® Revit® نسخه آرشیتکت 2016Mastering Autodesk® Revit® Architecture 2016

لینك دانلود

طراحی BIM:پتانسیل های خلاقیت استفاده از مدل سازی اطلاعات ساختمانBIM Design: Realising the Creative Potential of Building Information Modelling

لینك دانلود

ساخت پل:HCI،تصویر سازی و مدل سازی غیر متعارفBuilding Bridges:HCI, Visualization, andNon-formal Modelingلینك دانلود
 BIM سبز:طراحی پایدار موفق با مدل سازی اطلاعات ساختمانGreen BIM:Successful Sustainable Design with Building Information Modelingلینك دانلود
 مدل سازی اطلاعات ساختمان و مدیریت ساختBIM and Construction Managementلینك دانلود
 استادی در Autodesk® Revit® نسخه استراکچر 2009Mastering Autodesk® Revit® structure 2009لینك دانلود
 مدل سازی اطلاعات ساختمان و طراحی یک پارچه BIM and Integrated Designلینك دانلود
مدل سازی اطلاعات ساختمان راهنمای اجرای استراتژیک برای معماران، مهندسان، سازنده ها و املاک و مستغلات مدیران داراییBuilding Information Modeling A Strategic Implementation Guide for Architects, Engineers, Constructors, and Real Estate Asset Managers

لینك دانلود
استادی در Autodesk® Revit® نسخه مپ (تاسیسات) 2016Mastering Autodesk® Revit® MEP 2016لینك دانلود
مدل سازی اطلاعات ساختمان یکپاچه سازی با اتودسک نویس ورکسBIM Collaboration with Autodesk
Navisworks
لینك دانلود
 اطلاعات ساختمان برنامه ریزی مدل سازی و مدیریت پروژه های ساختمانی با 4D CAD و شبیه سازیBuilding Information ModelingPlanning and Managing Construction Projects with 4D CAD and Simulations

لینك دانلود
 توسعه محتوا BIM BIM Content Developmentلینك دانلود
 آرچی 19 - راهنمای قطعی ArchiCAD 19 – The Definitive Guideلینك دانلود
 هندبوک پژوهش اطلاعات ساختمان، مدل سازی و اطلاعات ساخت و ساز:مفاهیم و تکنولوژیHandbook of Research on Building Information Modeling and Construction Informatics: Concepts and Technologiesلینك دانلود
 تاثیر ساختمان
مدلسازی اطلاعات
 The Impact of Building Information Modellingلینك دانلود
 کتاب راهنمای مدیر BIM The BIM Manager’s Handbookلینك دانلود
 BIM برای صاحبان ساختمان و توسعه دهندگانBIM for Building Owners and Developersلینك دانلود
 BIM و مدیریت ساختمان: وسایل تایید شده، روش، و گردش کارBIM and Construction Management: Proven Tools, Methods, and Workflowsلینك دانلود
 مدل سازی اطلاعات ساختمان برای DummiesBuilding Information Modeling For Dummiesلینك دانلود
BIM برای مدیران تاسیساتBIM for Facility Managersلینك دانلود
BIM در مقیاس کوچک طراحی پایدارBIM IN SMALL-SCALE SUSTAINABLE DESIGNلینك دانلود
سطح توسعه مشخصات مدل سازی اطلاعات ساختمان
LEVEL OF DEVELOPMENT SPECIFICATION BIMلینك دانلود
استراتژی برای ساخت و ساز گروه کارفرمای دولت از کار گروه BIM صنعتStrategy Paper for the Government Construction Client Group From the BIM Industry Working Groupلینك دانلود
 مدلسازی اطلاعات ساختمان   برنامه ها و شیوه هایBuilding Information Modeling Applications and Practicesلینك دانلود
 IT در مدیریت امکانات موفق
استفاده
(آلمانی)
 IT im Facility Management erfolgreich
einsetzen
لینك دانلود
مدل سازی اطلاعات ساختمان: اصول و فن آوری
و عمل صنعتی(آلمانی)
Building Information Modeling
Technologische Grundlagen
und industrielle Praxis
لینك دانلود
 مدل یک ساختمان در ArchiCAD و Revit Modelling a building in ArchiCAD and Revitلینك دانلود
 اطلاعات ساختمان چارچوب مدل سازی برای طراحی سازهBuilding Information Modeling Framework for Structural Designلینك دانلود
 کتاب BIM: راهنمای مدل سازی اطلاعات ساختمان برای صاحبان، مدیران، طراحان، مهندسان و پیمانکارانBIM handbook : a guide to building information modeling for owners, managers, designers, engineers and contractorsلینك دانلود
 AUTODESK BIM طرح استقرار: چارچوب عملی برای پیاده سازی BIMAUTODESK BIM DEPLOYMENT PLAN: A Practical Framework for Implementing BIMلینك دانلود
 نرم افزار Autodesk Revit® معماری 2010  تمرینAutodesk® Revit® Architecture 2010 in Practiceلینك دانلود
نرم افزار Autodesk REVIT® معماری 2015
ملزومات
AUTODESK® REVIT®  ARCHITECTURE 2015 ESSENTIALSلینك دانلود
 نرم افزار Autodesk REVIT® معماری 2015 بدون نیاز به  تجربه AUTODESK® REVIT® ARCHITECTURE 2015 NO EXPERIENCE REQUIREDلینك دانلود
BIM عملی 2012: مدیریت، هماهنگی اجرا و ارزیابیPRACTICAL BIM 2012: Management, Implementation Coordination and Evaluationلینك دانلود
اجرای BIM در تدارکات عمومی رویکرد مبتنی بر مدل برای صنعت ساخت و سازThe implementation of BIM within the public procurement A model-based approach for the construction industryلینك دانلود

 کتاب های تخصصی مدل سازی اطلاعات ساختمان
یکشنبه 24 مرداد 1395 ساعت 03:22 | نوشته ‌شده به دست امیرحسین ستوده بیدختی | ( نظرات )
کتاب های تخصصی مدل سازی اطلاعات ساختمان
 دانلود کتاب های مدل سازی اطلاعات ساختمان Building Information modeling (BIM)
مدل سازی اطلاعات ساختمان تمارین حال حاضر و آینده Building  Information  Modeling-BIM in Current and Future Practice


 

لینك دانلود

استادی در Autodesk® Revit® نسخه آرشیتکت 2016 Mastering Autodesk® Revit® Architecture 2016

لینك دانلود

طراحی BIM:پتانسیل های خلاقیت استفاده از مدل سازی اطلاعات ساختمان BIM Design: Realising the Creative Potential of Building Information Modelling

لینك دانلود

ساخت پل:HCI،تصویر سازی و مدل سازی غیر متعارف Building Bridges:HCI, Visualization, andNon-formal Modeling لینك دانلود
 BIM سبز:طراحی پایدار موفق با مدل سازی اطلاعات ساختمان Green BIM:Successful Sustainable Design with Building Information Modeling لینك دانلود
 مدل سازی اطلاعات ساختمان و مدیریت ساخت BIM and Construction Management لینك دانلود
 استادی در Autodesk® Revit® نسخه استراکچر 2009 Mastering Autodesk® Revit® structure 2009 لینك دانلود
 مدل سازی اطلاعات ساختمان و طراحی یک پارچه  BIM and Integrated Design لینك دانلود
مدل سازی اطلاعات ساختمان راهنمای اجرای استراتژیک برای معماران، مهندسان، سازنده ها و املاک و مستغلات مدیران دارایی Building Information Modeling A Strategic Implementation Guide for Architects, Engineers, Constructors, and Real Estate Asset Managers

لینك دانلود
استادی در Autodesk® Revit® نسخه مپ (تاسیسات) 2016 Mastering Autodesk® Revit® MEP 2016 لینك دانلود
مدل سازی اطلاعات ساختمان یکپاچه سازی با اتودسک نویس ورکس BIM Collaboration with Autodesk
Navisworks
لینك دانلود
 اطلاعات ساختمان برنامه ریزی مدل سازی و مدیریت پروژه های ساختمانی با 4D CAD و شبیه سازی Building Information ModelingPlanning and Managing Construction Projects with 4D CAD and Simulations

لینك دانلود
 توسعه محتوا BIM  BIM Content Development لینك دانلود
 آرچی 19 - راهنمای قطعی  ArchiCAD 19 – The Definitive Guide لینك دانلود
 هندبوک پژوهش اطلاعات ساختمان، مدل سازی و اطلاعات ساخت و ساز:مفاهیم و تکنولوژی Handbook of Research on Building Information Modeling and Construction Informatics: Concepts and Technologies لینك دانلود
 تاثیر ساختمان
مدلسازی اطلاعات
 The Impact of Building Information Modelling لینك دانلود
 کتاب راهنمای مدیر BIM  The BIM Manager’s Handbook لینك دانلود
 BIM برای صاحبان ساختمان و توسعه دهندگان BIM for Building Owners and Developers لینك دانلود
 BIM و مدیریت ساختمان: وسایل تایید شده، روش، و گردش کار BIM and Construction Management: Proven Tools, Methods, and Workflows لینك دانلود
 مدل سازی اطلاعات ساختمان برای Dummies Building Information Modeling For Dummies لینك دانلود
BIM برای مدیران تاسیسات BIM for Facility Managers لینك دانلود
BIM در مقیاس کوچک طراحی پایدار BIM IN SMALL-SCALE SUSTAINABLE DESIGN لینك دانلود
سطح توسعه مشخصات مدل سازی اطلاعات ساختمان
LEVEL OF DEVELOPMENT SPECIFICATION BIM لینك دانلود
استراتژی برای ساخت و ساز گروه کارفرمای دولت از کار گروه BIM صنعت Strategy Paper for the Government Construction Client Group From the BIM Industry Working Group لینك دانلود
 مدلسازی اطلاعات ساختمان   برنامه ها و شیوه های Building Information Modeling Applications and Practices لینك دانلود
 IT در مدیریت امکانات موفق
استفاده
(آلمانی)
 IT im Facility Management erfolgreich
einsetzen
لینك دانلود
مدل سازی اطلاعات ساختمان: اصول و فن آوری
و عمل صنعتی(آلمانی)
Building Information Modeling
Technologische Grundlagen
und industrielle Praxis
لینك دانلود
 مدل یک ساختمان در ArchiCAD و Revit  Modelling a building in ArchiCAD and Revit لینك دانلود
 اطلاعات ساختمان چارچوب مدل سازی برای طراحی سازه Building Information Modeling Framework for Structural Design لینك دانلود
 کتاب BIM: راهنمای مدل سازی اطلاعات ساختمان برای صاحبان، مدیران، طراحان، مهندسان و پیمانکاران BIM handbook : a guide to building information modeling for owners, managers, designers, engineers and contractors لینك دانلود
 AUTODESK BIM طرح استقرار: چارچوب عملی برای پیاده سازی BIM AUTODESK BIM DEPLOYMENT PLAN: A Practical Framework for Implementing BIM لینك دانلود
 نرم افزار Autodesk Revit® معماری 2010  تمرین Autodesk® Revit® Architecture 2010 in Practice لینك دانلود
نرم افزار Autodesk REVIT® معماری 2015
ملزومات
AUTODESK® REVIT®  ARCHITECTURE 2015 ESSENTIALS لینك دانلود
 نرم افزار Autodesk REVIT® معماری 2015 بدون نیاز به  تجربه AUTODESK® REVIT® ARCHITECTURE 2015 NO EXPERIENCE REQUIRED لینك دانلود
BIM عملی 2012: مدیریت، هماهنگی اجرا و ارزیابی PRACTICAL BIM 2012: Management, Implementation Coordination and Evaluation لینك دانلود
اجرای BIM در تدارکات عمومی رویکرد مبتنی بر مدل برای صنعت ساخت و ساز The implementation of BIM within the public procurement A model-based approach for the construction industry

لینك دانلود

 

 
 

مرتبط با:
 
صفحات
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :